Шампионът Спортинг срази Бенфика като гост за първи път в

...

"Спортинг" срази "Бенфика" на "Ещадио да Луж" за първи път от 6 години

Шампионът " Спортинг " съкруши " Бенфика " като посетител за първи път в последните 6 години! " Лъвовете " се постановиха с 3:1 в лисабонското дерби от 13-ия кръг на португалската Примейра лига.

Победата е 12-а поредна за отбора на Рубен Аморим във всички шампионати и първа против градския противник на неговия " Ещадио да Луж " от 25 октомври 2015 година насам, когато " зелено-белите " се постановиха с 3:0.

Така " Спортинг " остава втори в класирането, като има идентичен актив с водача " Порто " - по 35 точки, само че по-слаба голова разлика. " Бенфика " е на трето място с 31 точки.

Снимка: Getty Images

Тази вечер, макар неналичието на своя капитан Себастиан Коатес, " Спортинг " стартира със самочувствие и поведе още в 8' посредством испанския национал Пабло Сарабия. Малко преди почивката Паулиньо удвои, само че попадението бе анулирано поради засада след интервенция на системата за видеоповторения (VAR).

В 62' някогашният тим на родната легенда Красимир Балъков въпреки всичко повиши на 2:0, откакто Паулиньо се възползва от хитро подаване на Матеус Нунес и осъществя. Само две минути по-късно играчът на мача Нунес означи трети гол за " Спортинг ".

В 80' Дарвин Нунес понижи изоставането на " Бенфика ", само че VAR още веднъж сподели тежката си дума и попадението беше анулирано поради засада на центриралия Роман Яремчук.

" Орлите " въпреки всичко стигнаха до почетно попадение надълбоко в добавеното време, когато Пици се разписа с удар от границата на наказателното поле.

В идващия кръг " Спортинг " приема " Боавища ", до момента в който " Бенфика " гостува на " Фамаликао ".
Източник: btvnovinite.bg