Шампионът Сенегал победи с 3:1 Камерун в двубой от група

...

Сенегал надигра Камерун и се класира за следващата фаза на Купата на африканските нации

Шампионът Сенегал победи с 3:1 Камерун в дуел от група " С " за Купата на африканските народи в Кот д`Ивоар и се класира за идната фаза на шампионата.

Исмайла Сар откри резултата в интерес на " лъвовете от Теранга " по-късно повече от четвърт час игра, а Хабиб Диало направи 2:0 след подаване на Сар в 71-ата минута на мача.

Жан-Шарл Кастейето осъществя почетното попадение за камерунския състав в 83-ата минута.

В спомагателното време Садио Мане оформи крайното 3:1 в интерес на Сенегал, който си обезпечи присъединяване в елиминациите, откакто има 6 точки от 2 дуела. Камерун има единствено точка и остава на трето място преди изиграването на последния кръг от груповата фаза на шампионата.

В среща от група " В " Кабо Верде се наложи с 3:0 против Мозамбик. Бившият футболист на българския Левски Гари Родригес беше титуляр за спечелилите и остана на терена до 75-ата минута.

Бебе, Райън Мендес и Кевин Ленини се разписаха във вратата на Мозамбик, който има единствено 1 точка от 2 изиграни дуела.

Кабо Вердер е с цялостен актив от 6 точки и се класира за директните елиминации.

По-късно довечера е другият мач от група " С ", в който един против различен ще се изправят Гвинея и Гамбия.