Шампионът Наполи спечели с 2:0 у дома срещу Сасуоло в

...

Шампионът Наполи победи с 2:0 Сасуоло, Лацио с домакинско поражение с 0:1 от новака в Серия А Дженоа

Шампионът Наполи завоюва с 2:0 вкъщи против Сасуоло в мач от втория кръг на италианското състезание по футбол.

Виктор Осимен откри резултата за Наполи след единствено 16 минути игра, когато осъществя углавен удар след нарушаване на Даниел Болока против Матео Политано. Максим Лопес пък остави гостите с човек по-малко в 51-та минута и десетина по-късно Наполи получи втора дузпа, този път за игра с ръка на Джереми Толян. Джакомо Распадори обаче изпрати топката над напречната греда.

Наполи обаче остана фокусиран и първенците вкараха втория гол три минути по-късно. Квича Кварацхелия даде извеждащ пас за Джовани Ди Лоренцо и той удвои преднината на домакините в 64-ата.

Грузинският национал записа дебют за сезона като запаса след лекуване на травма.

" Квара тренира от две седмици, тъй че за него бе по-добре да влезе тогава, когато противниците бяха по-уморени. По този метод той може да направи разликата. Радваме се, че Квара се завърна в състава ни и това е супер вест за Наполи ", съобщи старши треньорът Руди Гарсия.

Лацио записа домакинско проваляне с 0:1 от новака в Серия " А " Дженоа. Матео Ретеги вкара с глава в 16-ата минута и донесе триумфа за своя отбор в Рим. Така " орлите " са един от четирите тима в Италия, които нямат извоювана точка след първите два кръга.