Шампионът на НБА Голдън стейт уориърс постигна втора убедителна победа

...

"Голдън стейт" отново победи с лекота "Сан Антонио", "Маями" бързо приземи "Филаделфия"

Шампионът на НБА " Голдън стейт уориърс " реализира втора безапелационна победа против " Сан Антонио спърс " в първия кръг на плейофите. След като завоюваха първата среща със 113:92, този път " войните " се постановиха със 116:101.

" Сан Антонио " се показа много по-добре, в сравнение с в първата среща, когато нито един път не беше отпред в резултата. " Шпорите " завоюваха първата четвърт с 25:23, а в края на втората част стигнаха до най-голямата си преднина - осем точки при 53:45.

По-голямата класа на " Голдън стейт " обаче си сподели думата през второто полувреме. Шампионите вкараха 19 от първите 24 точки след почивката и поведоха с 66:58. Ламаркъс Олдридж вкара девет следващи точки за минута и половина и още веднъж изведе тексасци напред при 67:66.

" Сан Антонио " обаче не съумя да издържи на темпото на " Голдън стейт ". " Воните " влязоха с задатък от пет точки в последната четвърт, в която не оставиха никакви шансове на противника. Разликата доближи до 19 точки, преди " шпорите " да я смъкват до 15 във финалните секунди.

Кевин Дюрант и Клей Томпсън още веднъж бяха най-полезни за успеха на първенците. Дюрант приключи с 32 точки, шест битки и шест асистенции. Томпсън означи 31 точки и добави пет асистенции. Андре Игуадала се отличи с 14 точки, седем битки и пет асистенции, а Джавел Макгий и Дейвид Уест се регистрираха с по 10 точки.

За " Сан Антонио " Олдридж изигра доста мощен мач и приключи с 34 точки, 12 битки и три асистенции. Пати Милс добави 21 точки, Руди Гей и Пау Гасол записаха по 12, а Мани Джинобили - 10.

Стрелбата от тройката се оказа ахилесовата пета на " шпорите ". Те означиха единствено четири от 28-те си стрелби от далечно разстояние, до момента в който баскетболистите на " Голдън стейт " бяха точни при 15 от своите 31 опита.

Следващите два мача от серията са в Сан Антонио - на 19 и 21 април. При нужда от пети мач двата тима ще се завърнат в Оукланд.

През миналата нощ се изигра още един мач от плейофите. " Маями хийт " наигра " Филаделфия 76 " със 113:100 като посетител и спря стремежа на " сиксърс ", които приключиха постоянния сезон с 16 следващи победи и завоюваха победен триумф със 130:103 в първия дуел от серията.

Дуейн Уейд изигра страховит мач и поведе " горещите " към успеха с 28 точки за 26 минути. Той се включи от пейката и вкара 11 от 16-те си стрелби от игра, като добави седем битки, три асистенции и две откраднати топки.

Друг от ветераните в състава - Джо Джонсън, също се показа чудесно. Той вкара всеки един от седемте си изстрела от игра и приключи с 18 точки, седем битки, пет асистенции, три откраднати топки и един чадър. Горан Драгич се регистрира с 20 точки, Джон Ричардсън вкара 14, а Кели Олиник и Уейн Елингтън - по 11.

За " Филаделфия " над всички още веднъж беше новобранецът Бен Симънс, който приключи с 24 точки, девет битки, осем асистенции и два чадъра. Дарио Шарич се регистрира с 23 точки, девет битки, четири откраднати топки и три асистенции. Ершан Илясова записа дабъл-дабъл от 14 точки и 11 битки.
Източник: dnevnik.bg