Броят на починалите от вируса Ебола в Демократична република Конго

...
Броят на починалите от вируса Ебола в Демократична република Конго
Коментари Харесай

Броят на смъртните случаи от ебола в ДР Конго се е увеличил

Броят на умрелите от вируса Ебола в Демократична република Конго (ДРК) доближи 864 души, оповестиха управляващите в страната.

Според държавни данни, представени от EFE в събота, са доказани 2181 случая на заразяване. Общо 722 пациенти са приети в болница, а 412 души са се възстановили. Смъртността при актуалната зараза е 39,6%, съобщава Интерфакс.

Заболяването е засегнало няколко източни провинции на ДРК - Итури, която остава епицентър на епидемията, както и Северно Киву, Южно Киву, Горно Уеле и Тшопо.

„ Екипите за реагиране уголемяват епидемиологичното наблюдаване, ранната диагностика, грижите за пациентите и следенето на контактите, с цел да лимитират разпространяването на заболяването “, се показва в изказване на конгоанските управляващи.

Провинция Итури продължава да регистрира максимален брой инфектирани.

В прилежаща Уганда, където вирусът също беше публикуван, последният пациент с Ебола е бил изписан в четвъртък. Страната е записала 20 доказани случая и два смъртни случая.

Настоящата зараза от Ебола беше публично оповестена на 15 май в конгоанската провинция Итури, която граничи с Уганда и Южен Судан. Впоследствие болестта се популяризира и в други провинции на ДРК, както и в Уганда.

Превод: GlasNews.bg / Снимка: Istock, Getty Images
Източник: glasnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР