Шампионът на Италия Наполи вдигна титлата след 2:0 над последния

...

Наполи вдигна титлата и изпрати подобаващо Куалярела

Шампионът на Италия Наполи подвигна купата след 2:0 над последния в класирането. Мачът беше специфичен за капитана на гостите Фабио Куалярела.

40-годишният нападател беше изпратен на крайници от напълнилите до краен лимит стадион „ Диего Марадона “ почитатели на Наполи. Куалярела, който има 28 мача и девет гола за Италия, е родом от градче в покрайнините на Неапол. Той игра за отбора през сезон 2009/10 година, след което мина в Ювентус. По всяка възможност днешният мач беше финален в кариерата му.

Иначе и двата гола в срещата паднаха през второто полувреме. В 64-тата минута Виктор Осимен откри резултата от дузпа с 26-ото си попадение за сезона. Крайното 2:0 беше завършено в 84-тата минута от Джовани Симеоне.

След това се стигна и до толкоз дълго чаканото повдигане на купата.