Шампионът на Франция Пари Сен Жермен победи с 5:2 Монако

...

ПСЖ победи Монако в зрелищен мач от 13-ия кръг във френската лига 1

Шампионът на Франция Пари Сен Жермен победи с 5:2 Монако в директен конфликт за първата позиция в Лига 1.

Срещата, с която се откри 13-ия кръг, бе доста атрактивна, а по-класният тим на домакините съумя да вземе трите точки и да се откъсне на шест пред противника си.

Двубоят стартира с анулиран гол за гостите от Княжеството на Вандерсон, а Пари Сен Жермен съумя да поведе в 18-ата минута посредством Гонсало Рамош.

Четири по-късно Такуми Минамино възвърне равенството, само че шест минути преди паузата Килиан Мбапе даде нов задатък на парижани с гол от дузпа.

Останалите четири гола в мача паднаха в заключителните минути, като единствено в границите на пет сред 70-ата и 75-ата двата отбора си размениха три.

Първо Усман Дембеле уползотвори подаване на Фабиан Руис за 3:1, а незабавно след него Витиня направи резултата 4:1.

В 75-ата минута Такуми Минамино се регистрира с асистенция към Фоларин Балогун за 2:4, само че в добавеното време на дуела Рандал Коло Муани бе прецизен за 5:2.

С успеха Пари Сен Жермен събра 30 точки и е водач, до момента в който Монако е с актив от 24 на третото място. На втора позиция с 26 точки е отборът на Ница, който в неделя приема Тулуза.