Шампионът на България по баскетбол при жените Монтана 2003 нанесе

...

Монтана с драматична победа срещу Берое в баскетболното дерби при жените

Шампионът на България по баскетбол при дамите Монтана 2003 нанесе първо проваляне на водача в класирането Берое, откакто го победи с 81:78 (27:27, 18:17, 20:22, 16:12) в най-интересния мач от петия кръг на втората фаза на шампионата.

Баскетболистките на треньора Стефан Михайлов изоставаха през съвсем цялото второто полувреме, като след панер на Теодора Динева Берое повде със 78:73 единствено четири минути преди края.

Това обаче се оказаха последните точки за старозагорки и след серия от 8:0 в заключителните 3:21 минути Монтана обърна противника си и завоюва.

Най-резултатна за успеха на шампионките бе капитанката Димана Георгиева, която приключи с 19 точки и 11 битки. Христина Иванова добави 17 точки, до момента в който Виктория Стойчева остана с 15.

За Берое Гергана Иванова бе най-полезна в офанзива с 19 точки, а Жаклин Златанова завърши с 15 точки и 12 битки против името си.