Шампионът "Монтана" започна ударно новата 2019 година. В дербито на

...

Монтана започна 2019 година с убедителна победа над Берое /снимки/

Шампионът "Монтана " стартира стремително новата 2019 година. В дербито на Х кръг от шампионата на елитната „ А” група воденият от треньора Стефан Михайлов отбор разгроми в личната си зала със 70:55 (19:6, 16:14, 13:12, 22:23) "Берое " (Стара Загора). С триумфа си домакините се утвърдиха на първото място с 9 победи и 1 загуба и единствено знамение може да стане, с цел да не останат на него до плейофите.
Гостите вкараха първия панер в срещата, само че монтанчанки направиха мощна серия от 12-0 и подържаха двуцифрена разлика през целия мач. Най-голямата разлика бе записана в 22-та мин. 39-20. Минута и 48 секунди преди сирената заралийки стопиха задатъка на своя противник единствено до 10 точки 62-52, само че тройка на Виктория Стойчева умъртви очакванията им за поврат. Капитанката на "Монтана " Димана Макариева приключи мача с дабъл-дабъл 19 точки и 15 битки, от тях 11-8 единствено през първото полувреме. Макар, че не стартира в главната петица Радостина Димитрова се отличи с 18 точки за победителките. Новото попълнение в състава на домакините Габриела Костова вкара 7 точки завоюва 6 битки, а след края на мача почерпи за рождения си ден. За "Берое " най-резултатна с 12 точки бе Милена Томова, като към тях прибави 11 битки.

"Монтана " - "Берое " (Стара Загора) 70:55 (19:6, 16:14, 13:12, 22:23)

"Монтана ": Виктория Стойчева 9, Цветомира Шаренкапова 4, Габриела Костова 7, Димана Макаиева-кап. 19, Христина Иванова 11 (Радостина Димитрова 18, Мария Желязкова 2). Треньор: Стефан Михайлов.
"Берое ": Карина Константинова 6, Виолина Кочева-кап. 10, Радослава Бъчварова 2, Габриела Николова 2, Христина Тютюнджиева 4 (Милена Томова 12, Петя Бояджиева 11, Теодора Динева 8, Александра Петрова, Евгения Нацкина). Треньор: Татяна Гатева.

Съдии: Милен Цветков, Стефан Ефтимов.

Зала: „ Младост”-400 фенове.
Източник: bulnews.bg