Шампионът Лудогорец разгроми с 6:0 Септември София у дома и

...

"Лудогорец" постигна най-резултатната си победа

Шампионът " Лудогорец " разгроми с 6:0 " Септември " София вкъщи и записа най-резултатната си победа през този акция. Така " орлите " завършват постоянния сезон в Първа лига преди всичко, до момента в който за " Септември " следва борба за оцеляване.

" Лудогорец " реши мача още през първото полувреме. Полският национал Якуб Швиерчок вкара голове в 8-ата и 21-та минута след асистенции на Драгош Григоре и Станислав Манолев, а румънецът самичък повиши на 3:0 в 24-та минута с съвършено изпълнена дузпа, отсъдена за нарушаване на Георги Стоичков против Антон Недялков.
Дъжд от голове при сложна победа на " Левски " над " Верея " Старозагорци приключват постоянния сезон без победа
Марселиньо вкара идващите два гола в 42-та и 55-та минута след удари отблизо разстояние, а Клаудиу Кешерю се разписа в 64-ата минута и продължи гонитбата със Станислав Костов за голмайсторския приз в Първа лига. Румънецът е с едно попадение по-малко от нападателя на " Левски ", който се разписа при успеха на " сините " с 4:3 над " Верея " по-рано денем.
Източник: btvnovinite.bg