Шампионът Лудогорец победи с 3:1 Ботев (Враца) в мач от

...

Лудогорец безпроблемно победи Ботев

Шампионът Лудогорец победи с 3:1 Ботев (Враца) в мач от деветия кръг на българското състезание. Всички попадения в срещата паднаха преди почивката. Любопитен факт измежду титулярните сформира бе, че домакините излязоха единствено с чужденци в стартовите 11. Сред запасите пък имаше единствено двама българи - Георги Терзиев и Доминик Янков.

" Орлите " стигнаха до заслужения триумф още през първата част, когато сътвориха още куп редица положения, които обаче не бяха оползотворени. Домакините стартираха мощно, само че врачани съумяха бързо да се върнат в мача. До края на полувремето обаче момчетата на Станислав Генчев диктуваха темпото и съумяха да стигнат до нови две попадения, които взеха решение и дуела.

През втората част Лудогорец спести сили и не позволи изненада. Единствената неприятна вест за отбора бе новата травма на нападателя Ихинио Марин, който се наложи да напусне наложително игра десетина минути преди края на срещата. В четвъртък Лудогорец ще се изправи против Цървена звезда в първия си мач от груповата фаза в Лига Европа.
Източник: fakti.bg