Шампионът Левски Лукойл победи Рилски спортист като гост в Самоков

...

Левски Лукойл се справи с Рилски в Самоков

Шампионът Левски Лукойл победи Рилски състезател като посетител в Самоков с 95:93 (29:18, 9:25, 27:21, 30:29) в отсрочена среща от 16-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

Домакините изгубиха първата част, само че завоюваха втората с 25:9 и на почивката се отдръпнаха с преднина от 43:38. Двата тима изиграха много оспорвано второ полувреме. Играчите на Константин Папазов взеха третата четвърт с 27:21, а четири минути преди сирената поведоха с 11 точки - 83:72. До края домакините продължиха да се борят, само че не съумяха да стигнат до поврат. 6 секунди преди края Мартин Маринов вкара тройка, с цел да понижи пасива на Рилски състезател на две точки в крайния резултат.

За Левски Лукойл шестима играчи приключиха с двуцифрен точков актив. По 17 точки осъществиха Никола Маравич и Патрик Рембърт, с 14 точки и 6 асистенции завърши Божидар Аврамов, а по 11 точки вкараха Деян Иванов, Калоян Иванов и Христо Захариев.

За Рилски състезател се отличи Златин Георгиев с 18 точки, 10 асистенции и 5 битки. Малик Диме добави 17 точки и 12 битки, Юджийн Харис записа 17 точки, а Мартин Маринов осъществя 16.