Шампионът допусна първа загуба за сезона – домакинско поражение с

...

Ница нанесе първа загуба през сезона на ПСЖ

Шампионът позволи първа загуба за сезона – домакинско проваляне с 2:3 от Ница на „ Парк де Пренс “. Това беше първи мач от петия кръг на Лига 1.

Два гола на суперзвездата Килиан Мбапе се оказаха незадоволителни за парижани против амбициозния отбор на Ница. Южняците ссе изкачиха на второ място в класирането с 9 точки, една повече от третия ПСЖ.

Гостите поведоха с гол на Терем Мофи в 21-а минута. Само осем по-късно Мбапе изравни след асистенция на Ашраф Хакими.

В 53-ата минута резултатът стана 1:2. Гаетан Лабор получи пас от Мофи и прати топката в левия ъгъл на Донарума. Героят Терем Мофи вкара втория си гол в мача в 69-а минути и смълча трибуните на „ Парк де Пренс “.

В края домакините натиснаха и стигнаха до втори гол, като още веднъж прецизен бе Мбапе, който получи асистенция от новото попълнение Рандал Коло Муани. Южняците обаче удържаха до края. Така.
Източник: flashnews.bg