Шампионът Челси спечели лесно с 2:0 у дома срещу Евертън

...

"Челси" с изненадващо лесен успех над "Евертън"

Шампионът " Челси " завоюва елементарно с 2:0 вкъщи против " Евертън " дуел от третия кръг във Висшата британска лига.

Головете за първенците паднаха преди почивката и бяха осъществени от испански национали, а гостите от Ливърпул не съумяха да затруднят съществено своя съперник, изигравайки три мача в границите на единствено седем дни.

В 27-ата минута Алваро Мората смъкна топката с глава към Сеск Фабрегас, който с диагонален удар откри резултата в интерес на лондончани.

Пет минути преди почивката Мората се разписа за 2:0 с глава след центриране отдясно на Сесар Аспиликуета. През първата част " карамелите " не съумяха да доближат до рискови удари към вратата, защитавана от Тибо Куртоа.

След почивката " Челси " пропусна на два пъти да усили задатъка си посредством Педро Родригес и Виктор Моузес.

Ашли Уилямс и Гана Гай не съумяха да се разпишат за гостите.

След втората си поредна победа " Челси " заема петото място с актив от 6 точки, до момента в който " Евертън " е на 10-а позиция с 4 точки.
Източник: btvnovinite.bg