Шампионът Байерн постигна първа победа от началото на годината след

...

Байерн с първа победа за годината

Шампионът Байерн реализира първа победа от началото на годината след безапелационен триумф с 4:0 като посетител против Майнц 05 в мач от осминафиналите за Купата на Германия по футбол.

Байерн се показва неубедително в Бундеслигата от началото на календарната година и след три равенства към този момент има единствено точка задатък на върха пред втория Унион.

С успеха против Майнц отборът на Юлиан Нагелсман се върна на победния път и загатна, че си връща формата.

Баварците взеха решение мача още до почивката. Ерик Чупо-Мотинг откри резултата в 17-ата минута след асистенция на създали дебют за отбора Жоао Кансело.

Джамал Мусиала направи 2:0 в 30-ата минута след пас на Томас Мюлер.

Лерой Сане вкара трети гол малко преди почивката, а резервата Алфонсо Дейвис оформи крайното 4:0 в 84-ата минута.

Носителят на трофея от предишния сезон Република България Лайпциг победи с 3:1 вкъщи Хофенхайм.

Емил Форсберг откри резултата още в осмата минута, а Конрад Лаймер направи 2:0 четири минути преди почивката, откакто финтира бранител и прати топката в левия ъгъл.

Четвърт час преди приключване на постоянното време Каспер Долберг с глава върна гостите в дуела, само че немският национал Тимо Вернер оформи крайното 3:1 в 84-ата минута.

Малко преди края на дуела Стенли Нсоки от Хофенхайм беше отхвърлен от игра с червен картон малко преди края на срещата.
Източник: lupa.bg