Шампионът Балкан спря победната серия на Черноморец от 10 мача,

...

Балкан спря серията на Черноморец след драма в Ботевград

Шампионът Балкан спря победната серия на Черноморец от 10 мача, надделявайки в Ботевград над бургазлии с 92:88 (13:16, 18:28, 28:20, 33:24).

Балкан продължава с актив 18-7, а Черноморец към този момент има 16 триумфа и 10 загуби. Гостите водеха с 3 точки след началните 10 минути, а до края на първото полувреме се откъснаха с 44:31.

Състезателите на Черноморец преобладаваха в първите минути след почивката и натрупаха задатък от 17 точки, само че ботевградчани съумяха да понижат пасива си до 59:64 преди четвъртата част. Последва здрава борба до финалната сирена, като по-малко от 2 минути преди края и тъждество 80:80 Павлин Иванов вкара панер и фаул. Резултатът бе еднакъв – 85:85 при оставащи 32 секунди, Иванов означи три наказателни удара. Мунис Туту осъществя тройка за гостите, само че отново на два пъти Павлин Иванов бе прецизен от наказателната линия и обезпечи успеха за Балкан.

Мануел Суарес способства за триумфа с 23 точки и 8 битки, до момента в който Павлин Иванов означи общо 17 точки.

За гостите Георги Боянов приключи с 22 точки и 5 битки. Черноморец почива в идващия кръг, а Балкан ще гостува на Ямбол на 9 април.