Шалке 04 завърши 0:0 с Майнц 05 в първи мач

...

Шалке стартира с хикс при поредния нов треньор

Шалке 04 приключи 0:0 с Майнц 05 в първи мач от 24-ия кръг в Бундеслигата. Така отборът от Гелзенкирхен остана закотвен на последното място в класирането едвам с 10 точки. Срещата бе дебют за новия треньор на Шалке Димитриос Грамоцис. Майнц е 16-и с 18 точки, колкото има и предпоследния Арминия.

Гостите могат да съжаляват, че не си потеглиха с трите точки, тъй като сътвориха повече голови положения пред вратата на Шалке. Първият късмет се откри пред Леандро Барейро Мартинс в 38-ата минута. Той пое точно подаване в наказателното поле и шутира, само че на сантиметри от лявата греда. В 42-ата минута пък Адам Салай от комфортна позиция прати топката в навън. Джонатан Букхарт насочи подъл изстрел в 82-ата минута, само че вратарят на домакините Рьонов избави.

Единствената опция за Шалке беше в 18-ата минута, когато Шкодран Мустафи стреля с глава, само че Робин Центнер внимаваше и мазета.
Източник: fakti.bg