Шалке 04 най-накрая победи! Кралскосините сложиха край на черната си

...

Шалке най-накрая победи! Хоуп даде надежда на кралскосините за по-добро бъдеще

Шалке 04 най-сетне победи! " Кралскосините " сложиха завършек на черната си серия в Бундеслигата от 30 срещи без триумф. Тимът от Гелзенкирхен бе на крачка от равнене на 55-годишен неприличен връх на Тасмания (Берлин). Столичният клуб бе наредил 31 мача без победа в немския хайлайф.

В мач от 15-ия кръг Шалке прегази с 4:0 вкъщи Хофенхайм и даде вяра на почитателите си, че може да се избави.

Страхотен мач изигра младият американски нападател Матю Хоуп, който вкара хеттрик. Едно попадение добави Амин Арит.

Така " кралскосините " към този момент имат 7 точки в актива си и се изкачиха с едно място до 17 позиция.

Първата част бе равностойна, само че в 42-ата минута Хоуп се възползва от подаване на Арит и откри резултата.

В 57-ата минута двамата повториха упраженението и американецът удвои преднината на домакините. Шалке продължи да господства в тези минути и в 62-ата минута Хоуп оформи своя хеттрик, а Арит направи подобен от асистенции.

Остана време и за мароканеца да се разпише. Той го стори в 80-ата минута след подаване на Ошипка.
 Херта победи Шалке с 3:0 в Бундеслигата