Шахтьор (Донецк) победи Рен с 2:1 в първия мач между

...

Шахтьор взе минимален аванс срещу Рен

Шахтьор (Донецк) победи Рен с 2:1 в първия мач сред двата отбора от плейофите на Лига Европа и взе минимална преднина преди реванша във Франция. Заради войната в Украйна срещата се игра в полската столица Варшава.

Резултатът за символичните домакини откри Дмитро Крискив в 11-ата минута, който означи след добра офанзива на Шахтьор.

В края на полувремето Лесли Угочукву фаулира Юким Коноплия в наказателното поле на Рен и реферът уточни бялата точка. Артьом Бондаренко бе безмилостен от дузпата и по този начин двата отбора се отдръпнаха на отмора при удобна преднина от два чисти гола за Шахтьор.

През второто полувреме Рен се активизираха и върнаха едно попадение. Карл Токо-Екамби се разписа в 59-ата минута.

При резултат 2:1 завърши и срещата, като това бе първа загуба на Рен в шампионата през този сезон и реваншът във Франция ще бъде извънредно завладяващ.

Carlsberg " Домът на Феновете " е новата секция на Sportal.bg за игри. С регистрацията си Вие ще можете да персонализирате Вашето наличие и да участвате в нашите игри за страхотни награди.