Севиля спечели с 3:2 като домакин срещу Реал Сосиедад в

...

Севиля се отдалечи от опасната зона след трилър срещу Реал Сосиедад

Севиля завоюва с 3:2 като хазаин против Реал Сосиедад в ранния съботен мач от 27-ия кръг в Примера дивисион.

Голове на Юсеф Ен Несири в 11-ата и 13-ата минута дадоха солидна преднина в интерес на тима от Андалусия.

Андре Силва от дузпа в петата минута на добавеното време на първата част върна интригата в дуела на стадион " Рамон Санчес Писхуан ".

В 66-ата минута ветеранът Серхио Рамос с глава повиши на 3:1 след асистенция на Оливер Торес.

Баските направиха провалянето си по-почетно в 90-ата минута след попадение на Брайс Мендес.

Реал Сосиедад има единствено една победа в последните си шест дуела и ена седма позиция, до момента в който Севиля се изкачи на 14-то място с 27 точки.

По-късно през днешния ден Валенсия е хазаин на Реал Мадрид, а в неделя Барселона гостува на Атлетик Билбао.