Севиля претърпя тежко поражение с 0:1 при гостуването си на

...

Севиля се отдалечи от зона Шампионска лига

Севиля претърпя тежко проваляне с 0:1 при гостуването си на Жирона в среща от 35-ия кръг на Ла Лига. Единственото попадение в срещата осъществя нападателят Порту в 62-рата минута.

В 62-рата Пере Понс асистира на Порто, а той вкара от близко. След консултация с ВАР съдията реши, че попадението е постоянно. До края отборът от Андалусия не откри метод да изравни. В добавеното време Евер Банега си изпусна нервите и беше изпъден за груба игра.

Загубата остави андалусийци зад четвъртия Хетафе. Малко по-рано през днешния ден Валенсия също остана с празни ръце и понижи съществено възможностите си за Топ 4. "Сините " от "Колисеум Алфонсо Перес " имат тежко посещение на Реал Сосиедад и всяка точка може да е огромна крачка към Шампионската лига.

Победата разреши на Жирона да се измъкне от зоната на изпадащите, като тимът от "Монтиливи " прекъсна серия от шест поердни загуби.

Жирона - Севиля 1:0