Севиля победи Валенсия с 1:0 на своя Рамон Санчес Писхуан

...

Севиля отряза мераците на Валенсия за евроквота

Севиля победи Валенсия с 1:0 на своя " Рамон Санчес Писхуан " в конфликта сред двата отбора от последния 38-ия кръг в Ла Лига. Макар мачът да бе без значение за домакините, те го изиграха съществено и взеха успеха, като по този метод унищожиха очакванията на своя противник да играе в Европа през идната акция.

Единственият гол в срещата осъществя Серхио Регилон в 55-ата минута. Защитникът работи нападателно и се пребори за топката в наказателното поле на противника, освободи си пространство и стреля във вратата за 1:0.

Всъщност домакините преобладаваха през по-голяма част от срещата и в 48-ата минута Мунир ел Хадади удари греда, а и други играчи на севилци направиха съществени пропуски.

Валенсия имаше относително малко шансове в мача и с нищо не сподели, че ще се бори със зъби и нокти за успеха, която бе толкоз нужна.

В последна сметка Севиля приключва сезона на 4-ото място с актив от 70 точки и ще играе в Шампионската лига. Валенсия пък завършва чак на 10-ата позиция с 53 точки.