Севиля допусна единствената си загуба в група А на Лига

...

Пропусната дузпа провали Севиля в Никозия

Севиля позволи единствената си загуба в група " А " на Лига Европа в последния кръг в гостуването си на АПОЕЛ (Никозия). Срещата бе без значение и за двата отбора, които си бяха обезпечили присъединяване на 1/16-финала. Кипърците въпреки всичко реализираха триумф за авторитет с 1:0 и скапаха съвършената серия на испанците, които досега имаха 5 победи от 5 мача.

Севиля можеше да поведе в 56-ата минута, когато получи дузпа в своя изгода, само че Мунас Дабур пропусна от бялата точка.

Само пет минути по-късно АПОЕЛ стигна до гол. При едно центриране от корнер Савич се извиси и с глава порази вратата за 1:0.

В другия мач от групата Карабах и Дюделанж направиха тъждество 1:1. Българинът Симеон Славчев още веднъж не бе в групата на домакините.

След изиграването на мачовете от последния кръг Севиля приключва като победител в групата с 15 точки, АПОЕЛ е втори с 10 точки, Карабах остава на 3-ото място с 5 точки, а Дюделанж остава финален с 4 точки.

АПОEЛ - Севиля 1:0
1:0 Савич (61) МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА
Карабах - Дюделанж 1:1
0:1 Бугрин (63)
1:1 Гай (90+1) МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА Лига Европа 6 кръг, четвъртък 12 декември  АПОЕЛ Никозия 1:0краен резулат  Севиля