Севернокорейският лидер Ким Чен-ун наблюдава демонстрация на нови взривяващи се

...
Севернокорейският лидер Ким Чен-ун наблюдава демонстрация на нови взривяващи се
Коментари Харесай

Северна Корея представи нови взривяващи се дронове

Севернокорейският водач Ким Чен-ун следи проява на нови взривяващи се безпилотни летателни апарати, предопределени да се разрушават в цели, и даде обещание да подтиква създаването на такива оръжия, с цел да увеличи бойната подготвеност на армията си, заяви през днешния ден Корейската централна телеграфна организация.

Севернокорейски фотоси от тестването демонстрират бял дрон с Х-образни опашки и крила, който разбова и унищожава цел, наподобяваща главния южнокорейски военен танк К-2.

Изпитанието, което съгласно КЦТА се е състояло в събота, е осъществено в миг, когато военните сили на Съединени американски щати и Южна Корея организират широкомащабно обучение, целящо да увеличи взаимните им качества за отбрана от възходящите севернокорейски нуклеарни закани, отбелязва АП.

Ким съобщи, че международните трендове във военните технологии и актуалните бойни дейности демонстрират смисъла на безпилотните летателни апарати във войната и че армията на Севера би трябвало да бъде оборудвана с усъвършенствани безпилотни летателни апарати " допустимо най-рано ", написа Българска телеграфна агенция.

Той прикани за ускорено създаване и произвеждане на разнообразни дронове, които се взривяват при удар, правят разузнаване или нападат цели под вода.

Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР