Северният ни съсед Румъния стана поредният отбор, който се класира

...

Румъния и Швейцария стигнаха Евро 2024

Северният ни комшия Румъния стана следващият тим, който се класира на финалите на Евро 2024.

Румънците завоюваха директния конфликт с Израел от 9-ия кръг в група I с 2:1 и по този метод към този момент са сигурен участник на шампионата в Германия следващата година. Мачът се изигра на безпристрастен терен в Унгария поради събитията в Израел.

Символичните домакини първи стинаха до гол посредством Еран Захави още във 2-рата минута, само че Георге Пушкаш в 10-ата и Янис Хаджи в 63-ата минута донесоха обрата за румънците.

В другия мач от групата Швейцария направи 1:1 с Косово и върви на второ място в групата със 17 точки. Косово е четвърти с 11. " Кръстоносците " също си осигуриха място на финалите.
 Франция - Гибралтар 14:0 в дуел от евроквалификациите