Северна Корея трябва да строи по два военни кораба годишно през следващите пет години, заяви лидерът Ким Чен-ун
Северна Корея би трябвало да строи по два военни кораба годишно през идващите пет години, всеки от които да е с размерите на кораба „ Чо Хьон “ с водоизместимост 5000 тона, съобщи водачът Ким Чен-ун по време на церемонията по въвеждане в употреба на ескадрения миноносец, съобщи севернокорейската държавната осведомителна организация КЦТА, представена от Ройтерс.
Ким участва на церемонията в пристанището Нампо в Северна Корея, с цел да отпразнува въвеждането в употреба на новия многофункционален ескадрен миноносец „ Чо Хьон “, заяви КЦТА.
Ескадреният миноносец сполучливо е минал всички тествания през последните 14 месеца, добави организацията.
Страната възнамерява скоро да вкара в употреба още един 5000-тонен ескадрен миноносец, наименуван „ Канг Кон “, както и 10 000-тонни „ стратегически военни кораби “, сподели Ким.
„ Канг Кон “ беше ремонтиран предходната година, откакто отчасти се прекатурна по време на церемонията по спускането му на вода.
По думите на Ким военноморските сили са били най-слабата част от въоръжените сили на Северна Корея, само че в този момент техните качества ще бъдат „ нещо необикновено, надхвърлящо въображението “.
„ Изграждането на осъвременена военноморска база се трансформира в неотложна и жизненоважна задача “, съобщи севернокорейският водач.
Той сподели, че на съвещание в понеделник членове на Централния комитет на ръководещата Корейска трудова партия са разискали проекти за създаване на нови военноморски бази.
Най-важната смяна за военноморските сили ще бъде смяна в статуса, ролята и обсега на интервенциите им, съобщи Ким, без да дава детайлности.
Въоръжаването на военноморските сили с нуклеарни оръжия „ напредва по собствен личен път “, допринасяйки за нуклеарното въздържане на страната, добави той.
Ким участва на церемонията в пристанището Нампо в Северна Корея, с цел да отпразнува въвеждането в употреба на новия многофункционален ескадрен миноносец „ Чо Хьон “, заяви КЦТА.
Ескадреният миноносец сполучливо е минал всички тествания през последните 14 месеца, добави организацията.
Страната възнамерява скоро да вкара в употреба още един 5000-тонен ескадрен миноносец, наименуван „ Канг Кон “, както и 10 000-тонни „ стратегически военни кораби “, сподели Ким.
„ Канг Кон “ беше ремонтиран предходната година, откакто отчасти се прекатурна по време на церемонията по спускането му на вода.
По думите на Ким военноморските сили са били най-слабата част от въоръжените сили на Северна Корея, само че в този момент техните качества ще бъдат „ нещо необикновено, надхвърлящо въображението “.
„ Изграждането на осъвременена военноморска база се трансформира в неотложна и жизненоважна задача “, съобщи севернокорейският водач.
Той сподели, че на съвещание в понеделник членове на Централния комитет на ръководещата Корейска трудова партия са разискали проекти за създаване на нови военноморски бази.
Най-важната смяна за военноморските сили ще бъде смяна в статуса, ролята и обсега на интервенциите им, съобщи Ким, без да дава детайлности.
Въоръжаването на военноморските сили с нуклеарни оръжия „ напредва по собствен личен път “, допринасяйки за нуклеарното въздържане на страната, добави той.
Източник: bta.bg
КОМЕНТАРИ




