Ким Чен Ун: Северна Корея никога няма да се откаже от статута на ядрена сила
Северна Корея в никакъв случай няма да се откаже от статута на нуклеарна мощ.
Прочетете още
Това съобщи през днешния ден севернокорейският лидер Ким Чен Ун, заяви Франс прес. Севернокорейският водач назова Южна Корея " най-враждебната страна " в изказването си пред Върховното национално заседание на страната.
" Ще продължаваме праволинейно да укрепваме нашия статут на страна, притежаваща нуклеарното оръжие, като в същото време ускоряваме битката против вражеските сили ", съобщи водачът на страната пред Народното събрание, представен от Корейската централна телеграфна организация (КЦТА).
В своята тирада севернокорейският водач засегна необятен кръг от въпроси, свързани с нуклеарните оръжия, политиката за защита, както и задачите на икономическата политика и връзките на Северна Корея със Съединени американски щати, прецизира КЦТА.
" Съгласно задачата, която ни е поверена от Конституцията на народнодемократическата република, ние ще развиваме и укрепваме още повече нашите качества за нуклеарно въздържане и защита ", подчерта Ким Чен Ун.
Развиването на нуклеарния боеприпас е " изцяло аргументиран " ход, а Пхенян ще подсигурява " оперативната подготвеност " на своите нуклеарни сили, с цел да противодейства на всякаква " стратегическа опасност ", добави той.
Севернокорейският водач изрази своята непреклонност във връзка с Южна Корея.
" Ще определим Южна Корея като най-враждебната страна и ще се отнасяме към нея уместно - по най-непримирим метод ", посочи той. И даде обещание, че " ще накара Южна Корея да си заплати за всяко деяние, което вреди на Северна Корея ".
Вчера Върховното национално заседание преназначи Ким Чен Ун за ръководител на Държавния съвет - най-високия пост в страната, оповестява Българска телеграфна агенция.
Прочетете още
Това съобщи през днешния ден севернокорейският лидер Ким Чен Ун, заяви Франс прес. Севернокорейският водач назова Южна Корея " най-враждебната страна " в изказването си пред Върховното национално заседание на страната.
" Ще продължаваме праволинейно да укрепваме нашия статут на страна, притежаваща нуклеарното оръжие, като в същото време ускоряваме битката против вражеските сили ", съобщи водачът на страната пред Народното събрание, представен от Корейската централна телеграфна организация (КЦТА).
В своята тирада севернокорейският водач засегна необятен кръг от въпроси, свързани с нуклеарните оръжия, политиката за защита, както и задачите на икономическата политика и връзките на Северна Корея със Съединени американски щати, прецизира КЦТА.
" Съгласно задачата, която ни е поверена от Конституцията на народнодемократическата република, ние ще развиваме и укрепваме още повече нашите качества за нуклеарно въздържане и защита ", подчерта Ким Чен Ун.
Развиването на нуклеарния боеприпас е " изцяло аргументиран " ход, а Пхенян ще подсигурява " оперативната подготвеност " на своите нуклеарни сили, с цел да противодейства на всякаква " стратегическа опасност ", добави той.
Севернокорейският водач изрази своята непреклонност във връзка с Южна Корея.
" Ще определим Южна Корея като най-враждебната страна и ще се отнасяме към нея уместно - по най-непримирим метод ", посочи той. И даде обещание, че " ще накара Южна Корея да си заплати за всяко деяние, което вреди на Северна Корея ".
Вчера Върховното национално заседание преназначи Ким Чен Ун за ръководител на Държавния съвет - най-високия пост в страната, оповестява Българска телеграфна агенция.
Източник: trafficnews.bg
КОМЕНТАРИ




