Серкъл Брюж записа трета поредна победа в белгийското първенство. Отборът

...

Велковски не игра за Серкъл при сензационна победа над Андерлехт

Серкъл Брюж записа трета поредна победа в белгийското състезание. Отборът на Димитър Велковски изненадващо се наложи с 2:0 при гостуването на Андерлехт от 24-ия кръг. Българският бранител остана на аварийна пейка.

Двубоят се разви зле за Андерлехт през цялото време и в 25-ата минута отборът на Венсан Компани остана с 10 индивида поради червен картон на Уесли Хут. През второто полувреме Серкъл Брюж поведе с гол на Раби Матондо в 68-ата минута, а в 87-ата Франк Кануте затвърди триумфа на гостите.

Кристиян Малинов пропусна мача на Льовен против Зюлте Варегем поради травма. Срещата приключи 1:1, като за Льовен се разписа Сори Каба. Отборът на някогашния халф на ЦСКА - София 13-и в класирането с 27 точки, а Серкъл Брюж се изкачи на 7-о място с 34 точки.

В другите мачове довечера Юпен отстъпи с 0:2 на Стандард (Лиеж), а Серен надделя с 2:1 последния Беершот.

Начело в класирането продължава да е новакът Унион СЖ с задатък от цели 9 точки пред Брюж и Антверп. Топ 6 допълват Андерлехт, Гент и Шарлероа.