Серия А има нов лидер поне до утре. Аталанта победи

...

Домакински обрат прати Аталанта на върха в Серия А

Серия " А " има нов водач най-малко до на следващия ден. Аталанта победи с 2:1 Сасуоло и излезе с точка пред досегашния лидер Наполи. " Бергамаските " се озоваха в ролята на догонващи след хубав гол на Йоргос Кириакопулос в 42-ата минута, само че още до почивката Марио Пашалич изравни, а при започване на второто полувреме Адемола Луукман донесе триумфа на отбора, воден от Джан Пиеро Гасперини.

Въпреки отсъствието на редица значими фигури, отпред с Хуан Мусо, Давиде Дзапакоста, Рафаел Толой и Дуван Сапата, Аталанта заслужи успеха. Отборът не се смути от получения гол и наложи волята си, а почитателите към този момент се готвят за празненствата идната седмица, когато клубът от Бергамо ще означи 115-ата година от основаването си.

Гледайте спорт на MAX с най-вълнуващите мачове от италианските Serie A и Coppa Italia, онлайн, в ефира на MAX Sport 3.

Снимки: Gettyimages