Сериозен спор са разрази в пленарна зала във връзка с

...
Сериозен спор са разрази в пленарна зала във връзка с
Коментари Харесай

Тома Биков: ГЕРБ ще подкрепи всяко недоволство срещу некомпетентното управление

Сериозен спор са развихри в пленарна зала по отношение на мястото и ръководството на Националния институти по метрология и хидрология - Национален институт по метеорология и хидрология, които през вчерашния ден оповестиха протестна подготвеност, а по-късно и митинг поради концепцията институтът да премине като конструкция към Министерство на околната среда и водите (МОСВ). В момента той се намира към Министерство на образованието, където бе " приютен " преди три години след голям брой митинги поради незадоволителните средства, които Българска академия на науките отделяше за него.

От ГЕРБ възразиха по метода, по който текстът е вкаран в закона. Николай Нанков от ГЕРБ нападна Комисията по околна среда и води в Народното събрание, че през вчерашния ден е провела три съвещания, с цел да бъде вкарано предлагането Национален институт по метеорология и хидрология да премине към Министерство на околната среда и водите. Това той дефинира като вакханалия. Това е несериозно, изясни депутатът.

Тома Биков напомни, че чиновниците от Национален институт по метеорология и хидрология стачкуват и през днешния ден няма прогноза за времето. От ГЕРБ обявиха, че ще поддържат митинга с всички сили, както и всяко неодобрение против некомпетентното ръководство.
Според Красимир Вълчев прехвърлянето на Национален институт по метеорология и хидрология е наказване. Правите втори опит да отнемете финансовата автономност на Национален институт по метеорология и хидрология, посочи той като съгласно него това е наказателна акция.
Източник: zonanews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР