Серина Уилямс сензационно приключи в третия кръг на Australian Open

...

Сензационна загуба отложи мечтата на Серина Уилямс за рекорд в Големия шлем

Серина Уилямс сензационно завърши в третия кръг на Australian Open офанзивата си на 24-а купа от Големия шлем и завърши поредния си опит да изравни върха на Маргарет Корт, написа Блиц.

38-годишната американка, която съгласно букмейкърите беше любимец да завоюва осми трофей от Откритото състезание на Австралия, загуби с 4:6, 7:6 (2), 5:7 в мача си с китайката Ванг Кианг.

29-ата в света Ванг завоюва единствено един гейм в предходния си мач против Серина Уилямс (1:6, 0:6) и беше подложена на унищожителна рецензия в родината си поради загубата на четвъртфиналите на US Open. Уилямс пък не е печелила шампионат от Шлема от 2017 година, когато победи в Мелбърн по време на бременността си.

С триумфа си над Серина китайката записа най-хубавото си показване на Australian Open, откакто през предходната година стигна до третия кръг, а по-късно повтори този резултат на „ Уимбълдън “, с цел да пристигна четвъртфинала на Откритото състезание на Съединени американски щати.

Следващата съперничка на Ванг Кианг ще бъде тунизийката Онс Жабур, която по-рано през днешния ден постави завършек на кариерата на Каролине Возняцки, която е близка другарка на Серина Уилямс.

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието последните вести - такива, каквито са, от Света, България и Варна!

Изпращайте вашите фотоси на [email protected] когато и да е на дежурния редактор!