Септември (София) записа победа в 27-ия кръг на Втора лига.

...

Септември изненада неприятно Литекс в Ловеч

Септември (София) записа победа в 27-ия кръг на Втора лига. Тимът, воден от Христо Арангелов, се наложи с 3:2 над Литекс като посетител.

Срещата в Ловеч мина под превъзходството на столичния отбор. След този мач, Септември е на 6-ата позиция в пласирането, с актив от 38 точки. Литекс пък е на 10-ото място, с 29 пункта.

" Оранжевите " поведоха в резултата в 3-ата минута, когато след центриране от корнер, Ангелов смъкна топката с ръка в наказателното поле и я вкара в мрежата, а основният арбитър зачете попадението. Последва напън на " септемврийци ".
 Септември U16 нанесе първа загуба на Левски U16

С 3:0 на " Герена "

Първо Пешов излезе самичък против вратаря, само че стреля над вратата, а по-късно Сърмов засече от рискова позиция при осъществяване от корнер, само че топката излезе в навън. В 20-ата минута, след съвършено центриране на Пешов, 17-годишният младеж на гостите Симеон Александров бе оставен непокрит в наказателното поле и с глава възвърне равенството в срещата. Това бе четвърто попадение за юношеския национал.

Девет минути по-късно, Литекс удари греда. Малко преди края на полувремето роденият през 2000 година Иван Арсов беше покрай попадение откакто засече от корнер, само че топката мина на сантиметри от гредата. Минута по-късно Арсов сподели класа откакто предотврати заплахата състезател на Литекс да излезе самичък против вратата.

През второто полувреме паднаха още попадения. В 59-ата минута играчът на Литекс Иван Митрев бе изпъден с пряк червен картон след жестоко влизане в краката на Стефан Гаврилов.

Минути по-късно гостите постановиха цялостен натиска. Първо Казаков стреля от към 20 метра, само че вратаря мазета в корнер. След последвалия ъглов удар, стражът отново се намеси след удар с глава на Арсов. Последва нова мощна изява на 17-годишния Симеон Александров, който стреля отвън наказателното поле от воле.

В 70-ата минута, Пашов също удари греда. Минута по-късно чудесно представилият се в този мач Арсов се намеси уверено против състезател на Литекс, който излизаше самичък против вратаря, а малко по-късно мазета доста рискова топка в корнер. В 73-ата минута, Септември осъществя цялостен поврат откакто Стефан Гаврилов изведе в кулоар Марио Илиевски, който не сгреши за 1:2.

В 81-ата минута гостите вкараха още едно попадение откакто Казаков центрира от фаул, а Асен Георгиев осъществя красиво попадение. Три минути по-късно играчът на домакините Иван Иванов оформи крайното 3:2.