Септември (София) приема Пирин (Благоевград) в двубой от 30-ия кръг

...

Септември ще излиза от кризата срещу Пирин

Септември (София) приема Пирин (Благоевград) в дуел от 30-ия кръг на efbet Лига. Срещата на стадион " Васил Левски " стартира 15:15 часа.

Двата отбора се намират в ужасна форма, а обезверено се нуждаят от точки, с цел да избегнат последните две места, които водят до непосредствено изпадане във Втора Лига.
 Септември е петият тим, който Балъков води в България

Вижте кои са другите

Столичани са в серия от шест следващи турнирни загуби, която докара до треньорска промяна. След провалянето от Левски в последния кръг Светослав Петров подаде оставка, а отпред на Септември застана легендата Красимир Балъков, чиято цел ще бъде да резервира елитния статут на тима.

Пирин също няма победа в шест следващи мача за състезание, само че пък поредицата от загуби е единствено четири за в този момент. Страхотен дуел наблюдавахме в четвъртък сред " орлета " и Ботев (Пловдив) в Благоевград. Срещата стартира с доминация и два гола на Ботев, само че бързо в края на първата част Пирин изравни. В последна сметка срещата завърши при триумф от 4:2 за пловдивчани.
 Янев се ядоса: БФС да ни събере треньорите и да ни изясни разпоредбите на футбола!

Старши треньорът поздрави играчите си за себераздаването, само че разкритикува съдийството в мача

Балъков няма съществени кадрови проблеми и ще заложи на най-благоприятен състав. Христо Янев обаче няма да може да разчита на осъдените Иван Тасев и Христофор Хубчев, както и на трайно контузения Преслав Йорданов.