Септември постигна трета поредна победа във Втора лига след зрелищен

...

Септември нанесе първа загуба на Литекс след 7 гола и обрат

Септември реализира трета поредна победа във Втора лига след зрелищен домашен триумф с 4:3 над Литекс на стадиона в “Драгалевци”.

Домакините поведоха с гол на Георги Русев в 19-ата минута, а преди този момент Александър Аспарухов от гостите изпусна самичък против вратаря.

До края на полувремето ловчанлии съумяха да осъществят цялостен поврат. Тонислав Йорданов изравни в 38-ата минута, а в заключителните секунди на първата част Пламен Николов вкара с глава след центриране от корнер за 2:1.

Септември се засилва след почивката и с две бързи попадения в средата на втората част реализира следващ поврат. Първо Стефан Гавраилов изравни в 64-ата минута, а единствено 120 секунди по-късно Георги Русев вкара за 3:2 за Септември.

Малко по-късно Литекс съумя да означи за трети път във вратата на домакините, само че попадението бе анулирано заради засада, а решението на рефера вбеси гостите.

В 84-ата минута Иван Тилев подпечата успеха на домакините с четвърти гол, а в добавеното време Тонислав Йорданов осъществя за гостите, оформяйки крайното 4:3.

С този триумф Септември резервира 100-процентовия си точков актив, а провалянето е първо за Литекс от началото на сезона. Втора лига 4 кръг, събота 10 август  Септември (София) 4:3краен резулат  Литекс