Септември и Етър завършиха 1:1 в последния двубой от осмия

...

"Септември" спечели първа точка у дома след 1:1 с "Етър"

" Септември " и " Етър " приключиха 1:1 в последния дуел от осмия кръг на Първа лига. В мач, в който попаденията паднаха от статични положения, а голови обстановки от игра съвсем нямаше, столичният отбор завоюва първа точка като хазаин.

" Етър " записа пети следващ мач без проваляне и продължава да няма загуба при посещение. Отборът от Велико Търново събра 10 точки и се изкачи на осмо място. " Септември " е 12-и със седем точки, с две пред " Славия " и шест пред последния в класирането " Витоша " (Бистрица). Столичани обаче са изиграли мач по-малко - гостуването на " Ботев " от четвъртия кръг, което ще се изиграе на 12 октомври.

Гостите от Велико Търново започнаха по-добре мача и бяха по-активният тим, само че доста рано изостанаха в резултата. " Септември " поведе в 13-та минута при първата си опция за гол след чудесно осъществявания от директен свободен удар на капитана Борис Галчев.

Борис Галчев откри резултата в 13-ата минута с чудесно осъществяване на директен свободен удар
© LAP.bg

" Етър " опита бързо да отговори, само че до края на първото полувреме не съумя да заплаши действително вратата на " Септември ". Домакините даже можеха да вкарат втори гол, само че Христо Иванов избави отдалечен удар на Галчев.

След почивката " Етър " заигра много по-добре и притисна противника, само че още веднъж не успяваше да сътвори чисти положения. Така се стигна до 70-ата минута, когато Самб Бадара беше съборен в наказателното поле от Васил Добрев, а Иван Стоянов осъществя отсъдената дузпа.

До края " Етър " продължи да бъде по-активният тим, само че " Септември " удържа първата си домакинска точка.