Сепси спечели с 2:1 домакинството си на У Крайова от

...

Ради Димитров с асистенция за успех на Сепси

Сепси завоюва с 2:1 семейството си на У Крайова от 30-ия кръг на Лига 1 на Румъния. Отборът на Ради Димитров трябваше да прави поврат, само че взе трите точки, а и българинът имаше заслуга за това, асистирайки за първото попадение на своя отбор.

Гостите откриха резултата ощи в 8-ата минута с попадение на Хуан Франсиско Бауса.

Сепси обаче съумя да направи поврат до края на първото полувреме. Първо в 39-ата минута Димитров получи пас по дясното крило и от аутлинията центрира към Мариус Стефанеску, който съумя да укроти топката и да я добута във вратата за 1:1.

В 45-ата минута Александру Тудорие вкара втори гол за домакините след безредие в наказателното поле, който се оказа и надвит за неговия отбор.

С тази победа Сепси излезе на 8-ото място в класирането с 39 точки. У Крайова е на 11-ата позиция с 33 точки.