Сент Етиен победи домакина Монако с 3:2 в мач от

...

Сент Етиен атакува Шампионска лига след обрат в Монако

Сент Етиен победи домакина Монако с 3:2 в мач от 35-ия кръг на френското футболно състезание. С четвъртия си следващ триумф в Лига 1 момчетата на Жан-Луи Гасе събраха 62 точки и изместиха от третото място Олимпик Лион, който със същия актив по-късно през днешния ден приема втория Лил, който има 68 точки. Монако пък позволи шести пореден мач без триумф в шампионата и остана на 17-ото място с 33 точки, на 3 точки над рисковата зона.

Желсон Мартинс откри за домакините в 18-ата минута с удар по диагонала от дребен ъгъл, откакто беше изведен в добра позиция в дясно в пеналта от Жемерсон. В края на първото полувреме, обаче, титулярният вратар Даниел Субашич получи травма и беше сменен наложително от Сейду Си. Си нямаше шанс в 59-ата минута, когато след центриране на Реми Кабея от ляво Фод Байо опита да почисти нескопосано и прати топката в личната си врата. В 71-ата минута Кабея направи 2:1, а девет минути по-късно той центрира от ляво и резервата Арно Норден с глава вкара за 3:1. В добавеното време резервата Карлос Винисиус понижи със засечка от близко след пас по тревата от дясно на Мартинс, само че за повече силите на домакините не стигнаха.