Сент Етиен отпадна от турнира за Купата на Франция след

...

Сент Етиен изхвърча от Купата на Франция след зрелищна загуба

Сент Етиен отпадна от шампионата за Купата на Франция след зрелищна загуба с 3:6 от Дижон. Двата отбора се изправиха един против различен на стадион “Жофроа Гишар” в среща от 1/16-финалите. Гостите сътвориха огромна сензация, отстранявайки “зелено белите”.

Първото полувреме с нищо не предвещаваше сходно голово шоу. Дижон поведе посредством Наим Слити в 11-ата минута, а Сент Етиен изравни с гол на Лоис Диони три по-късно. Гостите обаче още веднъж излязоха напред в резултата с ново попадение на Слити в 29-ата минута.

Истинският потрес за домакините обаче пристигна при започване на второто полувреме, когато Дижон наниза бързи три гола посредством Абдулай Кейта в 47-ата, Слити от дузпа в 51-ата и Жулио Тавареш в 52-ата минута и по този начин резултатът стана 1:5.

Сент Етиен съумя да върне два гола посредством Роберт Берич в 60-ата и Кевин Моне-Паке в 64-ата минута, само че в добавеното време Жордан Мане дефинитивно пречупи съпротивата на “зелено-белите” за крайното 3:6.

Иначе през днешния ден нямаше други огромни изненади, като Рен надделя с 2:0 Сен-Приве Сен-Хилар като посетител. Каен пък отнесе с 6:0 Вири-Шатийон.