Селекциите на Англия и Шотландия изиграха изключително корав двубой във

...

Коравото британско дерби: Много битка и две поделени точки

Селекциите на Англия и Шотландия изиграха извънредно твърд дуел във вторите си мачове от група D на UEFA EURO 2020. Двата тима приключиха 0:0 в своя мач, игран на „ Уембли”. Гостите от Севера противодействаха доста добре на „ трите лъва” като се изключи първите 15 минути, когато англичаните натискаха всеячески, с цел да поразят вратата, защитавана от Дейвид Маршал.

Големият късмет за англичаните се откри в 11-ата минута, когато бранителят Джон Стоунс бе оставен непокрит при ъглов удар и след удар с глава нацели левия непряк дирек на вратата на „ гайдарите”. Най-голямата опция за гостите пък пристигна в 63-ата минута, когато удар на Линдън Дайкс бе отразен от голлинията с глава от Рийс Джеймс.

Точката е първа за шотландците в тази конкуренция, до момента в който англичаните са водач с 4 пункта. Останалите два тима в група D са Хърватия и Чехия,