Седемкратният носител на трофея в Шампионската лига тим Милан се

...

Безапелационен Ливърпул изхвърли Милан от Европа след обрат и голям рекорд

Седемкратният притежател на трофея в Шампионската лига отбор Милан се сбогува с европейските клубни шампионати, откакто позволи загуба с в семейството си на тима на Ливърпул и по този начин остана финален в своята група „ B “.

Това се случи и с помощта на успеха с 3:0 на Атлетико Мадрид като посетител на Порто и по този метод испанския първенец си завоюва квота за 1/8-финалите в шампионата, откакто приключи на второ място. Трети остават „ драконите “, които ще играят в Лига Европа.

Иначе, довечера „ росонерите “ потеглиха доста добре и поведоха в резултата в 29-ата минута посредством Фикайо Томори , само че по-късно позволиха поврат. Мохамед Салах изравни в 36-ата, а Дивок Ориги донесе цялостния поврат в 55-ата минута. Така мърсисайдци печелят безапелационно групата с цялостен актив – 6 от 6 победи и 18 точки.

По този метод те станаха и първият британски отбор в историята, който печели и шестте си мача в груповата фаза на Шампионска лига.