Седем сини каски бяха убити, а 10 ранени в източната

...
Седем сини каски бяха убити, а 10 ранени в източната
Коментари Харесай

Седем сини каски бяха убити, а 10 бяха ранени в ДР Конго

Седем сини каски бяха убити, а 10 ранени в източната част на Демократична република Конго, където те участваха в атака дружно с армията против бунтовници от придвижването Съюзни демократични сили, предадоха международните организации. Шестима от убитите са миротворци от Малави, а един е от Танзания.

Офанзивата е била обвързвана с битката против завръщането на ебола в тази част на страната.

Бунтовниците от Съюзните демократични сили от края на 2014 година са виновни за избиването на неколкостотин цивилни и на 15 танзанийски сини каски през декември предходната година. От септември бунтовниците стягат обръча към Бени и имаше няколко кръвопролития в предградията на града.

Движението Съюзни демократични сили е от Уганда, само че в края на 90-те години то се изтегли в източната част на ДР Конго, с цел да продължи оттова битката против угандийския президент Йовери Мусевени.
Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР