Сдружение „Благотворни приятели“ осъществи поредната си дарителска инициатива във Враца,

...
Сдружение „Благотворни приятели“ осъществи поредната си дарителска инициатива във Враца,
Коментари Харесай

Добро дело! Сдружение „Благотворни приятели“ дари компютри на деца от социални центрове във Враца /снимки/

Сдружение „ Благотворни другари “ реализира следващата си дарителска самодейност във Враца, научи организация BulNews.
Осигурени са 10 чисто нови настолни компютъра за два дома за деца в регионалния град - Преходно жилище и Център за настаняване от фамилен вид.
От името на сдружението самодейността бе осъществена през днешния ден от врачанския предприемач Мартин Харизанов. Всеки от компютрите включва цялостен комплект – екран, клавиатура, мишка, а също така са обезпечени и устройства за безжичен интернет.
Четири от компютрите са дарени на Преходно жилище, където има 8 деца, а останалите 6 са за Центъра за настаняване от фамилен вид, който се населява от 11 младежи.
Другата седмица устройствата ще бъдат свързани и ще могат да бъдат употребявани от децата за онлайн образование, когато е належащо, асимилиране на нови познания, както и за игри и занимания.
Благородната самодейност на съдружие „ Благотворни другари “ не свършва дотук. Скоро от организацията ще обезпечат и лекции с специалисти от ИТ бранша, които да дадат на децата базови знания в сферата. Ако някое от тях има интерес, безплатно ще бъдат извършени спомагателни курсове по програмиране.
Доскоро в двата центъра не е имало задоволително компютри за всички деца и заради тази причина от управленията са изказали откровени благодарности на сдружението, което с следващата си самодейност за следващ път промени към по-добро живота на хора в потребност.
Източник: bulnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР