Сборен отбор на България от млади волейболисти, родени 2003/2004 година,

...

Сборният отбор от България за момчета до 15 години на полуфинал на турнир в Русия

Сборен тим на България от млади волейболисти, родени 2003/2004 година, се класира на полуфинал на интернационален шампионат в Русия. Българските момчета играят на Арктическия интернационален шампионат в Новий Уренгой, който е за Купата на Губернатора на Ямала, и в който вземат участие осем отбора.

Българските волейболисти, водени от треньора Добри Лазаров, надиграха Локомотив (Новосибирск) с 3:0 (25:20, 25:17, 25:15) . С това те записаха трета поредна победа, откакто преди този момент надиграха домакините от Ямао с 3:1 и Уфа с 3:0 гейма. Така те завоюваха първото място в своята предварителна група и не престават напред във финалната четворка.

Така в единия полуфинал на конкуренцията нашите момчета се изправят против отбора на Екатеринбург. Двубоят е довечера (28 септември), а българските волейболисти към този момент направиха съществено усещане с наличието си на шампионата.