Съвместен екип от учени от Дартмутския колеж и от американкото

...
Съвместен екип от учени от Дартмутския колеж и от американкото
Коментари Харесай

Установиха коя е най-нещастната възраст на човека

Съвместен екип от учени от Дартмутския лицей и от американкото национално бюро за стопански проучвания определипа на каква възраст хората се усещат най-нещастни в живота си. Документът е оповестен на уеб страницата на колежа.

Специалистите са проучвали въпроса в 132 страни. Оказало се, че най-щастливият интервал в живота на хората по света е сред 18-20 години, след което стартират проблемите и пика им се доближава на 47-48 години.

Кризисният интервал в развитите страни се изживява на 47 години, в разрастващите се страни - на 48 години и два месеца, а в Русия, Китай и Мексико – на 43 години.

Това незадоволство продължава до 60-тата годишнина, след което стартира нов напредък и на 70 години хората още веднъж доближават момента, в който за повторно изживяват наслаждение от живота.

Учените настояват, че резултатите не зависят толкоз от външни фактори, колкото от биохимически процеси в организма и равнището на хормоните.
Източник: blitz.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР