Саутхямптън победи Ливърпул след геройско опълчение с 1:0.Мачът от 17-ия

...

Саутхямптън нанесе втора загуба на Ливърпул след геройско опълчение

Саутхямптън победи Ливърпул след геройско опълчение с 1:0.Мачът от 17-ия кръг на британската Висша лига предложи доста страсти и напрежение, тъй като първенците не можаха да разпрострат нападателната си игра. Те даже не можаха да стигнат до съществени голови обстановки.

" Светците " вкараха гол при започване на срещата. През второто полувреме се игра на една врата, само че Салах и компания по този начин и не можаха да изравнят. Ралф Хазенхютъл тотално надигра сътрудника си Юрген Клоп и съумя да затвори всички подстъпи пред вратата на Фрейзър Форстър.
Снимка: БГНЕС  Саутхямптън нанесе втора загуба на Ливърпул след геройско опълчение (ВИДЕО)
Още във втората минута Дани Ингс се разписа във вратата на Алисон. Бившият състезател на Ливърпул получи пас зад отбраната от Джеймс Уорд-Праус, който извърши фаул по заучен метод. Джордан Хендерсън покри засадата и Ингс трансферира технично Алисон. Топката падна в далечния ляв ъгъл на вратата за 1:0.

Попадението стъписа играчите на Ливърпул, които въпреки и да владееха доста топката, по този начин и не стигаха до головия положения. " Светците " пресираха и поглеждаха самоуверено напред при всяка опция.
Муса Дженепо получи травма и беше сменен от Нейтън Тела. Точно Тела можеше да направи резултата 2:0, само че негов прекрасен удар след самостоятелна акция изкара топката в навън.

Мохамед Салах един път беше надигран от вратаря Фрейзър Форстър. Тогава египтянинът беше в засада. В добавеното време Салах не можа да уцели вратата от комфортна позиция след удар с глава.

Второто полувреме се игра на една врата. Ливърпул контролираше топката съвсем от самото начало.

Домакините до последните 10 минути даже не опитваха да минават центъра, като чистеха безсистемно при всяка опция.
Имаше една противоречива обстановка, когато топката се удари в ръката на бранител на Саутхямптън. Чудно след ревизиране на ВАР нарушаване не беше свирено от Андре Маринър.

В края домакините за малко щяха да вкарат втори гол. Резервата Ян Валери съумя да прокара топката сред краката на Алисон, само че ударът беше доста слаб и Шакири извади кълбото пред голлинията.

В добавеното време имаше няколко разбърквания пред Форстър, само че през днешния ден не беше денят на Ливърпул. След последния съдийски сигнал Ралд Хазенхютъл се разплака.
След тази загуба Ливърпул остана преди всичко с 33 точки и по-добра голова разлика от Манчестър Юнайтед. " Мърсисайдци " имат един мач повече от " алените дяволи ".

Саутхямптън се изкачи на шесто място с 29 точки. Със същия актив са още четвъртият Тотнъм, петият Манчестър Сити и седмият Евертън. " Светците " сложиха завършек на отрицателната си серия.

Източник: fakti.bg