Саутхамптън излезе от зоната на изпадащите след убедителна победа с

...

Дани Ингс поведе Саутхмаптън към спасение

Саутхамптън излезе от зоната на изпадащите след безапелационна победа с 3:1 при гостуването си на Астън Вила. Битката сред два тима, борещи се за оцеляване, бе извоювана изрично от “светците” и изпрати бирмингамци под чертата. Дани Ингс се регистрира с две попадения, като нападателят към този момент има 11 гола в шампионата от началото на сезона. Бившият състезател на Ливърпул откри резултата в 21-ата минута. Джак Стивънс направи 0:2 след половин час игра, а още веднъж Ингс се разписа при започване на второто полувреме.

Тимът на Ралф Хазенхютъл стартира по-силно срещата, макар че първото по-сериозно състояние бе за домакините. Макарти избави удар на Ел Гази. Саутхамптън отговори със обстановка, пропусната от Шейн Лонг. Отново той се озова на отлична позиция в 21-ата минута, Том Хийтън избави, само че при добавката Ингс означи шестия си гол в последните седем мача. Лонг пропусна още две благоприятни условия в идващите минути.

Превъзходството на " светците " въпреки всичко докара до нов гол за гостите. След ъглов удар Стивънс засече топката с глава и удвои задатъка на Саутхамптън. Хаотичните изяви на отбраната на Вила продължиха и след почивката и в 51-ата минута Ингс още веднъж се възползва, като направи резултата 0:3. Положенията пред вратата на домакините не стопираха, а Лонг пропусна да вкара четвърти гол.

10 - Danny Ings is the third Southampton player to score 10 Premier League goals in a season before Christmas, after @1jamesbeattie in 2002-03 and @mattletiss7 in 1994-95. Saint. pic.twitter.com/VInp3kSPZP
— OptaJoe (@OptaJoe) December 21, 2019
Астън Вила стигна до почетно попадение 15 минути преди края, когато Джак Грийлиш със страховит удар прати топката в горния десен ъгъл на Макарти. Бирмингамци пробваха да упражнят напън до края, само че това отвори пространства и гостите можеха да стигнат до ново попадение.

СТАТИСТИКА
МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА
КЛАСИРАНЕ Премиър лийг 18 кръг, събота 21 декември  Астън Вила 1:3краен резулат  Саутхамптън