Саутхамптън и Борнемут записаха зрелищно 3:3 на “Сейнт Мери“ в

...

След много обрати и шест гола Саутхамптън не успя да победи Борнемут

Саутхамптън и Борнемут записаха зрелищно 3:3 на “Сейнт Мери “ в дуел от 36-ия кръг на Премиър лийг. Домакините поведоха с гол на Шейн Лонг (12‘), само че “черешките “ направиха цялостен поврат още до почивката след попадения на Дан Гослинг (20‘) и Калъм Уилсън (32‘). През второто полувреме “светците “ направиха нов поврат в този дуел. Джеймс Уорд-Праус (55‘) и Мат Таргет (67‘) още веднъж изведоха домакините напред, само че четири минути пред края Калъм Уилсън донесе равенството на Борнемут.

Дани Ингс и Ян Валери се завърнаха измежду титулярите на “светците “. Джак Симпсън и Натаниел Клайн стартираха за Борнемут.

Домакините започнаха вихрено и още във втората минута удар на Беднарек бе блокиран на голлинията от Лерма. В 11-ата Боруц избави изстрел на Редмънд, а минута по-късно Саутхамптън към този момент водеше в резултата. Борнемут се оголи в защита, което даде опция на Редмънд да пробие в наказателното поле, след което да пусне към Лонг, който стреля от точката за осъществяване на дузпа – 1:0.

4 goals in 5 #PL matches for @SouthamptonFC's Shane Long

Southampton 1-0 AFC Bournemouth (19 mins)#SOUBOU pic.twitter.com/iLHhVZbvuE
— Premier League (@premierleague) 27 април 2019 година
В 18-ата минута Редмънд пропусна да удвои, откакто негов изстрел от границата на наказателното поле профуча на сантиметри настрана. Много скоро по-късно, изненадващо на фона на играта, Борнемут изравни. “Черешките “ изнесоха доста бързо топката при една контраофанзива. Кинг напредна през центъра, след което откри Уилсън, който продължи към Гослинг. Последният стреля от границата на наказателното поле, пращайки топката в ъгъла – 1:1.

В 24-тата минута Лонг направи един от пропуските не сезона. Боруц мазета негов удар, след което топката стигна още веднъж до нападателя, който просто трябваше да уцели вратата от десетина метра, само че вместо това откри гредата.

Борнемут стигна до цялостен поврат в 32-рата минута, откакто Уилсън направи добавка след избавяне на Гън, който мазета удар на Бруукс от 25 метра.

Десет минути след подновяването на играта Уорд-Праус изравни след акуратен удар от 20-ина метра. В 68-ата минута Саутхамптън направи цялостен поврат, откакто Таргет засече с глава на далечната греда центриране на Валери отдясно.

— Sporting Life Football (@SportingLifeFC) 27 април 2019 година
Това обаче не бе края на драмата. В 86-ата минута Борнемут още веднъж изравни, обратно на логиката. Фейзър проби отляво влезе в наказателното поле и центрира към Уолсън, който засече от близко за крайното 3:3. В 89-ата минута Уилсън даже можеше да донесе успеха на гостите, само че не съумя да преодолее Гън, останал очи в очи с него.

Борнемут заема 13-а позиция с 42 точки, до момента в който Саутхамптън има четири по-малко, което отрежда на отбора 16-о място.