Саудитска Арабия прехвана и унищожи през нощта над 60 дрона

...
Саудитска Арабия прехвана и унищожи през нощта над 60 дрона
Коментари Харесай

Саудитска Арабия прехвана над 60 дрона през изминалата нощ

Саудитска Арабия прехвана и унищожи през нощта над 60 дрона в богатата на нефт източна част на кралството, съобщи ДПА, базирайки се на саудитското Министерство на защитата.

Най-големите петролни залежи и уреди в страната се намират към Абкаик и бяха обект на многократни офанзиви по време на спора с Иран. 

Също по този начин Министерството разгласи нова услуга, която ще разреши на жителите на страната да алармират за „ подозрителна интензивност в небето “. Опцията е част от мобилно приложение за услуги за жителите в Саудитска Арабия.

Обединените арабски емирства също бяха подложени на обстрел.

Министерството на защитата на емирствата заяви за „ закани от дронове и ракети от Иран “, без да дава спомагателни детайлности. Емирство Фуджейра заяви за огромен пожар след офанзива с дронове против локални петролни уреди.

Иран нанесе масирани удари по Емирствата в границите на спора, който избухна на 28 февруари. 

Въздушната защита на Емирствата отговори на офанзивите с към 300 ракети, 1600 дрона и 15 крилати ракети. Ударите в Емирствата са с мащаб, сходен на иранските офанзиви в Израел, отбелязва

Източник: dariknews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР