Лидерите на Хамас „мъртъвци вървят“, докато Израел твърди, че войските се бият в „сърцето“ на града
Сателитен радар откри единствено минимални вреди в този регион на 5 ноември, само че Sky News не може да удостовери какво предизвиква пожарите, които избухнаха от този момент.
Израелските сили споделят, че са обкръжили град Газа, който е основната цитадела на въоръжената формация Хамас в територията.
С войната, която към този момент навлиза във втория си месец, Организация на обединените нации чиновници и нациите от Г-7 ускориха апелите за филантропична пауза във военните дейности, с цел да оказват помощ за облекчение на страданието в Газа.
Сградите са изравнени и главните ресурси са на привършване, до момента в който палестински чиновници настояват, че повече от 10 000 души са били убити, 40% от тях деца.
Прочетете повече:
Как Израел раздели Газа на две
Кои страни приканват за преустановяване на огъня?
Нивото на гибелта и страданието са „ сложни за схващане “, сподели в Женева представителят на здравната организация на Организация на обединените нации Кристиан Линдмайер.
Палестинските медии оповестиха за конфликти сред екстремисти и израелски сили покрай бежанския лагер Ал Шати в град Газа.
p> Междувременно Израел съобщи във вторник, че един от водачите на Хамас в Газа, Яхя Синвар, е бил притиснат в бункера си.
„ Няма преустановяване на огъня, до момента в който заложниците не бъдат освободени “
Трябва ли Израел да реализира декларираната от него цел да отстрани Хамас в Газа, не е ясно какви биха били дълготрайните му проекти за района.
Премиерът Бенямин Нетаняху сподели във вторник, че Израел ще търси отговорност за сигурността на Газа за неустановен интервал от време след войната.
Длъжностни лица обаче споделиха, че Израел не се интересува от ръководството на анклава.
Прочетете още:
Външният министър на Ливан е „ по-малко скептичен “ по отношение на разпространяването на войната < br /> Жена разказва по какъв начин е избягала от залавянето на Хамас, само че брачният партньор и синът й са взети за заложници
Междувременно Израел споделя, че няма да се съгласи на преустановяване на огъня, до момента в който заложниците не бъдат освободени, до момента в който Хамас споделя, че няма спрете да се биете, до момента в който Газа е атакувана.
Това се случва, макар че израелците показаха опасения, че военните интервенции могат да застрашат заложниците, за които се счита, че са в тунелите.
Боевете са съсредоточени на север и Израел неведнъж е казвал на цивилните да бягат на юг - само че бомбардира и южните региони.




