Сасуоло победи с 3:1 Болоня в двубой от 37-ия кръг

...

Сасуоло не се затрудни срещу Болоня

Сасуоло победи с 3:1 Болоня в дуел от 37-ия кръг на италианската Серия " А ", игран на стадион " Ренато Дал`Ара " .

Тимът от Реджо Емилия имаше голямо игрово предимство, изключително през първото полувреме, в което обаче падна единствено един гол. Той бе дело на Джанлука Скамака, който се разписа в 35-ата минута след подаване на Доменико Берарди.

Час след началото на мача гол на Влад Кирикеш за 2:0 бе анулиран поради игра с ръка, само че Сасуоло въпреки всичко стигна до второто си попадение в 75-ата минута, когато Берарди бе прецизен.

С втория си гол в мача Скамака повиши на 3:0 в 80-ата минута, а в добавеното време Болоня въпреки всичко стигна до почетно попадение посредством Рикардо Орсолини, който бе прецизен от дузпа.

В класирането кръг преди края на сезона Сасуоло е на 11-о място с 50 точки, до момента в който Болоня е на 13-а позиция с 43 точки.
 Пълен поврат подсигурява на Специя и Петко Христов най-малко още един сезон в Калчото